شماره ثبت۱۳۷۳۷

بازار امروز در یک نگاه

امروز 1 - بازار امروز در یک نگاه
  • نویسنده ahan
  • 2018-05-14

 بازار آهن امروز در یک نگاه

رشد سرسام آور و افسار گسیخته قیمت دلار باعث نوسان شدید قیمت بازار آهن در  روز گذشته شده و امروز برخلاف دیروز با سیر نزولی قیمت ها همراه بود و تقریبا تمامی محصولات فلزی با کاهش قیمت همراه بودند. کاهش  قیمت ها در برخی موارد حتی به مرز  ۳۰ تومن هم رسید با ادامه این روند مسلما بازار آهن وارد رکود شدیدی خواهد شد.مشخص نبودن وضعیت دلار و ارز در کشور عامل سردرگمی و بهم ریختگی بازار در چند روز گذشته شده است .

 

🔺ورق گالوانیزه با ۳۰ تومان کاهش قیمت اعلام شد.ورق گالوانیزه هفت الماس با ۲۵ تومان کاهش قیمت و گالوانیزه کاشان با ۳۵ تومان افزایش قیمت و ورق گالوانیزه تاراز با ۴۰ تومان افزایش قیمت همراه بود.

🔺لوله گالوانیزه سپاهان  ۶۵ تومان کاهش قیمت  همراه بود .

🔺میلگرد آجدار  با کاهش قیمت چشمگیری همراه بودند.میلگرد ذوب آهن با ۲۰ تومان کاهش قیمت،میلگرد کاشان با ۲۵ تومان کاهش قیمت،میلگرد آرین فولاد با ۳۵ تومان کاهش قیمت،میلگرد ظفربناب با کمترین کاهش قیمت با ۱۵ تومان کاهش قیمت همراه بود و میلگرد هیربد با ۴۰ تومان کاهش قیمت بیشترین نزول قیمتی را داشت.

🔺میلگرد ساده همانند همتای خود با کاهش چشمگیر قیمت همراه بود.میلگرد ساده ذوب آهن با ۳۰ تومان کاهش قیمت ، میلگرد ساده کاشان با ۲۵ تومان کاهش قیمت و میلگرد ساده یزد با ۳۰ تومان کاهش قیمت ، میلگرد ساده آیین صنعت با ۲۵ تومان کاهش قیمت و میلگرد ساده فولاد متین با ۲۵ تومان کاهش قیمت همراه بودند.

🔺تیرآهن ذوب آهن با ۱۵ تومان کاهش قیمت و تیرآهن فایکو با ۲۰ تومان کاهش قیمت و تیرآهن آریان فولاد با ۲۵ تومان کاهش قیمت و تیرآهن کرمانشاه با ۳۰ تومان کاهش قیمت در بازار آهن خرید و فروش می شود.

🔺ورق رنگی فولاد مبارکه با کاهش ۳۰ تومانی همراه بود و همتای چینی آن یعنی ورق رنگی چین با ۴۵ افزایش قیمت در بازار آهن معامله می شدند.

🔺ورق روغنی هفت الماس با ۲۵ تومان کاهش قیمت و ورق روغنی فولاد مبارکه با ۲۰ تومان کاهش قیمت اعلام شدند و نمونه های وارداتی آنها یعنی ورق روغنی قزاق با ۳۰ تومان افزایش قیمت و ورق روغنی MMK با ۳۵ تومان افزایش قیمت در بازار آهن معامله می شدند.

🔺ورق سیاه اکسین با ۱۵ تومان کاهش قیمت ، ورق سیاه مبارکه با ۲۰ تومان کاهش قیمت و ورق سیاه گیلان با ۲۵ تومان کاهش قیمت اعلام شدند و همتای وارداتی آنها یعنی ورق سیاه MMK با ۳۵ تومان افزایش قیمت سردمدار این دسته بود.

🔺ورق عرشه فولادی با  توجه به افزایش قیمت ورق گالوانیزه با کاهش قیمت ۲۵ تومانی همراه بود.

🔺ساندویچ پنل ها و ورق های گالوانیزه رنگی با کاهش قیمت چشمگیر ۳۵ تومانی همراه بودند.

🔺 قیمت لوله مانیسمان چین  و قیمت  لوله آتشخوار و لوله گوشتدار  امروز با افزایش قیمت دلار بصورت ساعتی نوسان داشت و بسیاری از واردکنندگان فروش خود  را بسته بودند.

🔺کلیه ی قیمت های لوله گاز روکار و توکار کارخانه ی سپاهان با ۱۵ تومان افزایش قیمت در بازار آهن اعلام گردید.

 🔺   لوله های صنعتی سپاهان با ۳۵ تومان افزایش قیمت اعلام شد.

  🔺 قیمت تیرآهن هاش داخلی با کاهش ۲۵ تومانی همراه بود اما نمونه های وارداتی آن بدلیل نوسانات شدید قیمت دلار قیمت مشخص و معینی نداشتند .

کارشناسان فروش

زهرا فراهانی زنگارکی

مدیر فروش _ داخلی ۳

سحر عطار

کارشناس فروش _ داخلی ۴

امین اینانلو

کارشناس فروش _ داخلی ۵